Dievukų mirtis

Publikuota 2022/11/21

#DievukųMirtis#ToksLiūdnesnis Ilgametis mano herojus ir žurnalisto etalono pavyzdys “Novaja Gazeta” vyr. redaktorius, Nobelio taikos premijos lauretas Dmitrijus Muratovas duoda interviu vienam garsiausių Rusijos žurnalistų Jurijui Dudui, šiuo metu gyvenančiam už šalies ribų.

Interviu ilgas, veik 2,5 valandos, klampus. Visą laiką tarsi šokinėjama nuo temos prie temos, Iš esmės vis tiek visi pokalbio keliai vedą į kruviną Rusijos agresiją Ukrainoje, bet taip ir nenuveda.

Garbačiovas, Muratovo draugas, esą atnešė visiems laisvę su Jelcinu. Ką padarysi dėl saujelės aukų Sakartvele ir Vilniuje, na ir kad ta laisvė buvo numesta į KGBistų rankas. Visą laiką laukiau kada Muratovas, ar Dudas ką pasakys apie žudomus, negailestingai naikinamus ukrainiečius, paragins rusus neiti šaukiamiems į kariuomenę, priešintis, nežudyti kitų. Nieko.

Suprantu, kad norint gyventi Rusijoje saisto vietos įstatymų baimė bei 7-15 metų kalėjimo grėsmė, bet kam tuomet duoti interviu, jei neturi ką pasakyti? Vakar netyčia youtube papuolė rusų kalinio/kario nužudymas įvygdytas Vagnerio grupuotės galvažudžių suskaldant galvą kuvalda. Iki pat vakaro jaučiausi kaip pats šiek teik gavęs, kraupus vaizdas niekaip neišėjo iš galvos.

Muratovo dukra vis dar dirba diktatoriaus vienos pagrindinių pakalikių už Rusijos ekonomiką atsakingos Evyros Nabiulinos komandoje. Palaiko tironiją žvitrią ir gyvą. Sugyventinei priklauso daugybė nekilnojamo turto.

Dmitrijus Muratovas daugybę metų rinko milijonus ypač sunkiai sergantiems vaikams, ir tai pasigėrėtina veikla, jis darė daugybę gerų darbų, bet nejučia žiūrint apima jausmas, kad būtent masinės rusų smulkios nuolaidos ir menki kompromisai su sąžine būtent ir nulėmė tai, kad Europos pašonėje turime naują Drakulos, Hitlerio ir Stalino reinkarnaciją.

Įrašo autorius Saulius Rimkus

Būkite pasveikinti, mielieji supermarketų zombiai, reklamų suvarpytomis smegenimis - sauliusrimkus.lt

Related Posts

Viktorui Šenderovičiui sulūžo akiniai…

Viktorui Šenderovičiui sulūžo akiniai…

Viktorui Šenderovičiui, kuris šiaip jau mirtinas Vovos Putino priešas, turi su juo asmeninių sąskaitų, daugybę metų vienas iš nedaugelio jį nuosekliai ir intensyviai kritikavo, nuolat vaikščiojo į itin negausius protestus, sulūžo akiniai. V. Šenderovičius apie...

Mordoro Žinios

Mordoro Žinios

Karas naikina paskutinius sentimentalius prisiminimus iš vaikystės ar paauglystės susijusius su taip vadinama rusų kultūra. Kas galėjo pamanyti, kad tarp aktorių pasitaikys daug daugiau koloborantų ir parsidavėlių nei pvz. tarp rašytojų? Kas galėjo pamanyti, kad...

Mordoro Žinios

Mordoro Žinios

Rusijoje 12 metų mergaitė nupiešė piešinį kuriame vaizduojama Ukraina ir taika. Nedelsiant mokyklos vadovybė apie incidentą informavo jėgos struktūras, mergaitės tėvas buvo sulaikytas (motina mirusi), o pati dvylikametė atėmus tėvystės teises atiduota į prieglaudą....

Pin It on Pinterest

Share This